نحوه انتخاب دستگاه پتاسیواستات گالوانواستات مناسب

برای انتخاب یک دستگاه پتانسیواستات و گالوانواستات نیاز به بررسی دقیق مشخصات و ویژگی های فنی دستگاه می‌باشد.

پارامترهای کلیدی زیادی جهت در نظر گرفتن پتانسیواستات گالوانواستات در این بررسی قرار دارند.
که عبارتند از؛ ماکزیمم جریان اندازه گیری و اعمالی، ماکزیمم ولتاژ اندازه گیری و اعمالی، دقت و تفکیک پذیری جریان (تعداد و مقادیر رنج جریان نیز مهم است!)، دقت و تفکیک پذیری ظرفیت خازنی و همنچینین تفکیک پذیری مقدار امپدانس ورودی پتانسیواستات نیز خیلی مهم است.

سایر ملاحظات که باید در نظر گرفته شوند نیز شامل: نوع رابط کاربری (نرم افزارها)، تعداد ورودی های به ازای هر کانال، زمان میانگین نمونه برداری و … می‌باشد.
برخی از دستگاه های پتانسیواستات نیز دارای گزینه های جریان های خیلی پایین و یا جریان های بالا هستند.

سایر ویژگی های نیز مانند رنج پذیری اتوماتیک جریان، اندازه گیری های همزمان جریان و ولتاژ، و گزینه اتصال بوستر خارجی نیز به انتخاب یک دستگاه پتانسیواستات گالوانواستات مناسب کمک می‌کنند.
پتانسیواستات ها و گالوانواستات های تک کاناله برای کاربری های تحقیقات الکتروشیمی بنیادی طراحی شده اند.
محصولات چند کاناله نیز امکان اندازه گیری و تست چندین نمونه بصورت همزمان در هر کانال را برای کاربر فراهم می‌کنند.
همچنین برای مطالعات اسپکتروسکوپی امپدانس الکتروشیمیایی (EIS) و ولتامتری موج مربعی مناسب هستند.

اندازه گیری امپدانس الکتروشیمیایی

توجه به نکته الزامی است که برای اندازه گیری های مقامت جریان متناوب (AC) ینی انجام تست های امپدانس الکتروشیمیایی (EIS) نیاز به پتانسیواستات گالوانواستات مجهز به دستگاه آنالایزر پاسخ فرکانس (FRA) داخلی یا خارجی مناسب می‌باشد که روی قیمت نهایی دستگاه تاثیر بسزایی دارد.
البته اکثر دستگاه های پتانسیواستات گالوانواستات مناسب امروزی دارای گزینه اندازه گیری امپدانس هستند.
در دستگاه های چند کاناله پتانسیومتر و گالوانومتر، هر کانال می‌تواند بصورت مستقل و یا در همکاری با سایر کانال‌ها بصورت موازی به اندازه گیری  تست بپردازد.
کنترل تجهیزات جانبی الکتروشیمیایی مانند دستگاه الکترود دیسک چرخان (RDE) و الکترود رینگ دیسک چرخان (RRDE) نیز با  برخی از دستگاه های پتانسیو استات قابل انجام است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه پتانسیواستات و سایر تجهیزات الکتروشیمی و نحوه خرید این دستگاه ها با شرکت اطلس تجهیز ماندگار (نماینده کمپانی WonATech) تماس بگیرید.